Kov 5, 2013 - Knyga    2 Comments

Paulo Coelho “Veronika ryžtasi mirti”

Veronika ryžtasi mirtiPaulo Coelho trilogijos: O septintą dieną… antroji knyga. Veiksmas sukasi apie pagrindinę romano veikėją – Veroniką. Ji gyvena nuobodžiai saugų gyvenimą, kuris galiausiai tampa nepakeliamas. Veronika išgeria didelį kiekį raminamųjų ir ryžtasi mirti. Deja, jei nepavyksta nusižudyti ir patenka į beprotnamį. Čia ir prasideda visa istorija…

Šioje knygoje autorius bando atskleisti, kodėl tiek daug žmonių nenori džiaugtis gyvenimu, patys save įspraudžia į visuomenės nustatytus rėmus. Galbūt norima pabrėžti, kad kasdien reikia gyventi taip, lyg ta diena būtų paskutinė.

Nors tai antroji trilogijos knyga, tačiau kol kas neįžvelgiu jokių sąsajų tarp pirmosios ir antrosios knygų. Galbūt tik pats autorius žino, kodėl šių knygų rinkinys yra trilogija.

Pagal Paulo Coelho knygą 2009 metais tokiu pačiu pavadinimu „Veronika Decides to Die“ pastatytas filmas. Veronikos vaidmenį atlieka Sarah Michelle Gellar. Deja, filmas tikrai nėra toks geras, kaip knyga. Jį peržiūrėjus tikriausiai nebesinorėtų skaityti knygos, nes knyga atrodytų nuobodi.

Išleista: 2006 m. (256 psl.) | Žanras: romanas | Įvertinimas: 4/5

 

2 komentarų

  • Filmo nemačiau, bet knyga (skaičiau senokai, prieš keletą metų), paliko įspūdį ir man. Gal dabar reikėtų ir filmą pasižiūrėt. 🙂
    Dar – gan neseniai atsitiktinai radau vieną knygą bibliotekoj – kažkuo, net nežinau kuo, priminė Coelho. Gal tuo, kad labai svarbu emocijos, jas ir sužadina. Žodžiu jei sąrašas sutrumpės ir pasitaikys – labai mielas, jautrus, motyvuojantis ir šiek tiek mistinis Mitch Albom romanas „Penki žmonės, laukiantys tavęs rojuje“.
    Yra ir filmas, gana neblogas, nors knygai neprilygsta – tad pirmiau knyga! 😉 Beje, kažkur skaičiau jog JAV šis romanas yra privalomos literatūros dalis mokykloj (jei nepamelavo).

    • Dabar skaitau trečiąją trilogijos knygą „Demonas ir panelė Prim“. Vėliau reikės būtinai pasižiūrėti, ar Panevėžyje galima rasti šią knygą 🙂 Dėkui